Sıkça Sorulan Sorular

Proxentin Antibakteriyel Hijyenik El Jeli alkol içeriyor mu ?

Ürünümüzün formülasyonunda %60 oranda İzopropil Alkol kullanılmıştır.

Proxentin Antibakteriyel Hijyenik El Jeli elleri dezenfekte etmek için yeterli midir ?

Dünya Sağlık Örgütü’nün 18.02.2020 tarihli ECDC TECHNICAL REPORT – Interim guidance for environmental cleaning in non -healthcare facilities exposed to SARS -CoVCoV-2 yayımında dezenfeksiyon için %50 oranda İzopropil Alkol kullanımının yeterli olduğunu belirtmiştir. Bu kapsamda Proxentin Antibakteriyel Hijyenik El Jeli, DSÖ tarafından belirtilen şekilde İzopropil Alkol oranı %60’a çıkarılarak formüle edilmiştir.

Proxentin Antibakteriyel El Jeli ruhsatlı mıdır ?

Ürünümüz Sağlık Bakanlığı onaylı olup Biyosidal ruhsatına sahiptir.

Sağlık Bakanlığı Ruhsat Tarihi ve Numarası: 03.04.2020 - 2020/G10

Proxentin Antibakteriyel Hijyenik El Jeli elleri kurutur, cildi tahriş eder mi ?

Alkoller tek başına ciltte kuruma, tahriş gibi etkiler yapabilir. Bu yüzden ürünümüzün içerisinde cilt kuruluğunu önlemek için Gliserin kullanılmıştır. Gliserin tüm dünyada kabul edilen etkin bir nemlendiricidir. Ürünümüz güçlü formülasyonuyla ellerin ihtiyacı olan nem desteğini sağlayarak, cildin kurumasını ve tahriş olmasını önler.

Ürünleriniz bakterilere karşı etkili midir ?

Ürünümüz Antibakteriyel özellikte formüle edilmiştir. Bakterilerin %99.9’unu öldürür. Detaylı bilgi için ürünlerimizin içerik kısmından bilgi alabilirsiniz. Örn: Hijyenik-El-jeli-300ml

El Jeli’ni nasıl kullanmalıyız ?

Bir miktar ürünü (yaklaşık 5 ml) elinize dökünüz ve 1dk. ellerinizi iyice ovalayınız, kurumasını bekleyiniz. Durulamayınız. Gün içerisinde gerektikçe uygulamayı tekrar ediniz.

Ürünü kullanırken nelere dikkat etmeliyiz ?

Ürünümüz alkol içerikli olduğundan kullanım esnasında ateş, sigara gibi yanıcı maddeler kullanılmamalıdır. Buhar ve zerrelerinin solunmamasına özen gösterilmelidir. Detaylı bilgi için ürün detay sayfasında bulunan uyarılar sekmesini okuyabilirsiniz. Örn: Hijyenik-El-jeli-300ml

Sorularımız olduğunda size nasıl ulaşabiliriz?

Sorularınız için 0216 643 00 60 nolu danışma hattımızdaki uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz.