Toplu Taşıma Araçlarında El Hijyeni Nasıl Sağlanır?

Toplu ulaşım araçlarında temizlik önlemlerini maksimum seviyede tutmak, risk olasılığını en aza indirmek için eksiksiz yapılmalıdır.

toplu taşımada hijyen

Toplu Taşıma Araçlarında El Hijyeni Nasıl Sağlanır?

Dünyaca, hiç alışık olmadığımız zor bir dönemden geçiyoruz. Bu dönemin belirli şartları mevcut olduğu için bazı konfor alanlarımızdan feragat ederek yaşam şeklimizi biraz değiştirmek zorundayız. Bu değişiklikler tamamen sağlığımız düşünülerek oluşturulmuş değişiklikler olduğu için ayak uydurma konusunda çok zorlanmadık. Uzun süreli bir karantina süreci sonrası girmiş olduğumuz normalleşme döneminde devletimizin ve bizlerin yapması ve uyması gereken bazı kurallar mevcut. Hastalığın önlenmesi amaçlı, öksürme ya da hapşırma sırasında ağız ve burnu tek kullanımlık mendille, mendil yoksa dirseğin iç kısmı ile kapatılmalı, eller sık sık su ve sabunla kurallara uygun şekilde yıkamalı, su ve sabun olmadığı durumlarda ise alkol oranı yüksek antibakteriyel el dezenfektanları kullanılmalı gibi hijyen kurallarına uymak durumundayız. Neredeyse her gün kullanmak zorunda olduğumuz toplu taşıma araçları düzenli olarak dezenfekte ediliyor fakat bizim de kendi önlemlerimizi almamız gerekmekte. 

Toplu Taşıma Araçlarında Hijyen

Devletimizin bizler adına aldığı önlemler, bizler bu önlemlere uymadığımız sürece tek başlarına bir işe yaramaz. Toplu taşıma araçlarında öncelikli olarak maske kullanmayı unutmuyoruz. Daha sonrasında el temizliğimiz adına mümkünse eldiven kullanmamız öneriliyor fakat eldiven kullanmadığımız durumlar için zaten yanımızdan ayırmamamız gereken antibakteriyel el temizleme sıvısını, toplu taşıma araçlarını kullanmadan önce ve sonra mutlaka kullanmayı unutmamamız gerekiyor. Proxentin antibakteriyel el temizleme jeli, çantada taşıma açısından kullanımı gayet uygun olup, içerisindeki yüksek alkol oranı ve gliserin sayesinde ellerimiz mikroplardan arınırken, ellerimizi yumuşatarak tahriş ve çatlama yaşanmasını önlüyor. Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlı olan Proxentin, el dezenfektanları arasında tercih edilmesi gereken ürünlerin başında geliyor. 

Anti bakteriyel El Dezenfektanı Seçimleri

Korona döneminde antibakteriyel el temizleme sıvıları çok popüler olan ürünler olmuşlardır. Aralarından hangisini, neye göre seçmemiz gerektiği konusu kafa karıştıran bir konu olmuş durumda. Bu dönemle birlikte merdiven altı el dezenfektanları da üremiş olduğu için, seçeceğimiz el dezenfektanının özellikle alkol oranlarının yüksek olmasına ve sağlık bakanlığından onayı olması durumuna önem verilmelidir. Eczacılık, dermokozmetik ve gıda takviyesi gibi alanında, uzun yıllardır uluslararası standartlarda ARGE, kalite ve bilgiye sahip olan Biota Laboratuarları, hijyen ve temizlik alanında da çalışmalar yapmaya karar vermiş ve sonucunda Proxentin markasını üretmişlerdir. Tüm dünyanın ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, cilt sağlığını destekleyen aynı zamanda bakteri ve virüslere karşı tam koruma sunan ürünlerini piyasaya sunmuşlardır. Bu şekilde hem hijyenik temizlik hem de güveni bir arada sunmuşlardır.